[x]

Infrastruktura hiperkonwergentna – joga dla Twojego biznesu

Udostępnij

Co łączy firmy, które w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach osiągają sukces rynkowy? Bez wątpienia, jedną z kluczowych cech jest ich elastyczność, umiejętność błyskawicznego dopasowania się do realiów biznesowych. Liczą się również: sprawne zarządzanie, szybka reakcja na potrzeby klientów, a dziś… także elastyczna infrastruktura IT – wszystkie te czynniki mogą stanowić element rynkowej przewagi konkurencyjnej. Jednak jak sprawić, by coś, co dotąd było postrzegane w kategoriach inwestycji i obciążenia, stało się sprzymierzeńcem w walce o udziały rynkowe? Słowo klucz to hiperkonwergencja.

Infrastruktura hiperkonwergentna to, najprościej mówiąc, kompletne środowisko IT dostępne out of the box. Wszystkie jej części składowe, tzn. serwery, elementy sieciowe, dyski twarde oraz specjalne oprogramowanie do zarządzania są do siebie dopasowane zapewniając tym samym wyjątkową elastyczność. Jak to przekłada się na potrzeby współczesnych przedsiębiorstw? Oto 3 obszary, w których hiperkonwergencja zmienia zasady gry i, tak jak joga czyni ciało bardziej gibkim, sprawia, że biznes staje się lepiej przygotowany na zmiany.

Czas

Wybór, zakup, instalacja, konfiguracja, czy wreszcie utrzymanie, aktualizacja oraz rozbudowa środowiska – w tradycyjnym modelu takie podejście do IT wymagało sztabu ludzi i wręcz wielu miesięcy wdrożenia. Dziś, dzięki rozwiązaniom hiperkonwergentnym, ten sam proces może zająć nawet mniej niż 2 godziny! Dlaczego? Wynika to ze ścisłego dopasowania wszystkich elementów środowiska i możliwości wdrożenia gotowych pakietów rozwiązań, dzięki czemu proces instalacji jest w dużej mierze automatyczny. W rezultacie firmy mogą lepiej zarządzić wewnętrznym zespołem IT, oddelegowując pracowników do innych, ważniejszych zadań.

Zasoby

Kolejnym elementem zrewolucjonizowanym przez HCI jest dostępność zasobów. Podzespoły oferowane w ramach rozwiązań, takich jak Cisco Hyperflex, zapewniają wysoką wydajność, ale przede wszystkim takie systemy gwarantują dużą elastyczność dalszej rozbudowy i to bez uciążliwych przerw w dostępie do zasobów. Przysłowiową wisienką na torcie pozostaje też dziecinnie prosty model zarządzania, przy pomocy jednego dedykowanego panelu. Docenią to wszyscy przedsiębiorcy w fazie szybkiego rozwoju biznesu, bo ich infrastruktura IT będzie mogła w niezakłócony sposób rosnąć wraz z firmą.

Koszty

Ostatni obszar, który HCI zmienia na lepsze, łączy się z dwoma pierwszymi. Rozwiązania hiperkonwergentne pozwalają w inny sposób zarządzić inwestycją w IT. Z jednej strony znika problem dużych początkowych nakładów na infrastrukturę. Nie trzeba tworzyć systemu „na zapas” bo ten może elastycznie i bezproblemowo rosnąć wraz z potrzebami biznesu. Z drugiej strony HCI pozwala też znacząco uprościć bieżące zarządzanie i obsługę infrastruktury.

###

Więcej o rozwiązaniach hiperkonwergentnych wiedzą nasi eksperci. Masz pytanie? Napisz do nas.


Udostępnij

Zobacz również