[x]

Szybciej, sprawniej i zdalnie – Cisco Webex w praktyce

Udostępnij

Mimo że 2020 rok zafundował nam przyspieszony kurs pracy zdalnej, to nadal rozproszona praca zespołowa może być nie lada wyzwaniem dla wielu organizacji. Dlatego warto czerpać dobre wzorce i praktyki od firm, które taki model pracy wdrożyły z sukcesami. Niedawno pisaliśmy o zaletach Cisco Webex i nieprzypadkowo przywołujemy tutaj ten tekst, bo właśnie z tej platformy korzystają obie organizacje, o których piszemy poniżej.

Aon – żaden dystans nie jest wyzwaniem

Pierwszy przykład to Aon, międzynarodowy koncern zajmujący się zarządzaniem ryzykiem i usługami pośrednictwa ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego, a także doradztwem i outsourcingiem w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Krakowski oddział firmy wspiera klientów znajdujących się w np. USA, Australii czy Nowej Zelandii.

Wdrożenie Cisco Webex Teams pozwoliło Aon zmaksymalizować efektywność pracy, np. ograniczając liczbę podróży służbowych. Do tego umożliwiło realizację idei Activity Based Working, który polega na dostosowaniu przestrzeni biurowej i narzędzi do potrzeb pracowników tak, aby maksymalnie pomagać im w pracy zespołowej i wypracowywaniu kreatywnych rozwiązań. Nie ma już bowiem potrzeby, aby każdy pracownik miał przypisane biurko w przestrzeni biura, bo bez problemu może pracować z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, w tym także z domu. Tym samym zmiana w obszarze IT pozwoliła na zmianę kultury organizacyjnej Aon.  

Jako Trecom, mieliśmy przyjemność wspierać to wdrożenie oraz pogłębić je o dodatkowe systemy z obszaru smart building. Zajęliśmy się także szkoleniem pracowników oraz wsparciem on-site, tak by cały proces przeszedł sprawnie i bez zakłóceń. Wsparcie użytkowników, obok funkcjonalności samej platformy do współpracy online, pozostaje jednym z kluczowych elementów sprawnego wdrożenia. Bo tylko odpowiednie przeszkolenie użytkowników daje pewność, że z pełnym przekonaniem będą korzystać z nowo wdrożonych rozwiązań.

Niewielkie zespoły też mogą zyskać dzięki Cisco Webex

A najlepszym tego potwierdzeniem jest CIOnet, organizacja zrzeszająca CIO z Europy i Ameryki Łacińskiej. Polska filia funkcjonuje od 5 lat, zrzesza ponad 600 osób i jest niezwykle aktywnym podmiotem. Wszystkie podejmowane przez CIOnet inicjatywy mają charakter projektowy, stąd poszukiwania takiej platformy do współpracy, która dobrze odzwierciedlałaby potrzeby organizacji.

CIOnet wybrał Cisco Webex ze względu na możliwości konsolidacji wszystkich działań w ramach jednej platformy. Każdy projekt realizowany przez organizację ma własną przestrzeń w Webex Teams, co pozwala szybciej zapanować na jego statusem i realizacją. Po 2 latach od wdrożenia, CIOnet docenia przede wszystkim wzrost efektywności. W tym czasie organizacja np. podwoiła liczbę organizowanych wydarzeń. Całą historię wdrożenia Cisco Webex w CIOnet Polska poznacie we wpisie Bartosza Górczyńskigo, Partnera Zarządzającego organizacji.

Macie pytania o Cisco Webex? Nasi eksperci są do Waszej dyspozycji. Wystarczy kliknąć tutaj. Teraz możecie też przetestować za darmo Cisco Webex w swojej firmie nawet przez 60 dni. Wystarczy zgłosić się tutaj.


Udostępnij

Zobacz również