[x]

Home office bez zakłóceń dzięki Cisco Webex

Udostępnij

Praca zespołowa jest fundamentem dobrze pracującego przedsiębiorstwa, a komunikacja podstawą zgranego zespołu. W ostatnim czasie coraz więcej osób przechodzi na pracę zdalną i aby utrzymać wysoką produktywność zespołu, nie możemy obejść się bez spotkań online.

W przypadku pracy stacjonarnej spotkania najczęściej odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego salach konferencyjnych, a indywidualne rozmowy można prowadzić w wydzielonych miejsca cichej pracy lub obszarach typu huddle space, o których więcej możecie dowiedzieć się na stronie naszego sklepu. Pracując z domu zwykle nie mamy dostępu do profesjonalnego sprzętu do prowadzenia konferencji. Nieczęsto również ciężko odizolować się całkowicie i wydzielić sobie własne “home office”.

Dzieci, zwierzaki, przejeżdżające samochody, albo sąsiad koszący trawnik – dźwięki otoczenia rozpraszają nas i współpracowników, oraz mogą wpływać negatywnie na czystość przekazu.Cisco wychodzi naprzeciw tym problemom dzięki wykorzystaniu technologii usuwania szumów opracowanej przez BabbleLabs. Cisco Webex jest w stanie wykrywać zakłócenia, takie jak na przykład: pisanie na klawiaturze, szczekanie psa, dzwonek do drzwi, szelest papierów, a nawet dźwięk kosiarki za oknem.

Brzmi świetnie! Czego potrzebuję by z tego korzystać?

Jedynym wymaganiem jest posiadanie odpowiedniej wersji aplikacji Webex (funkcja ta jest dostępna od wersji: WBS40.10). Aby włączyć opcję usuwania szumów należy przy dołączaniu, lub podczas spotkania wybrać ustawienia dźwięku  (niewielka strzałka przy przycisku wyciszenia mikrofonu), następnie przejść do ustawień (ang. settings), gdzie należy zaznaczyć opcję Usuń szumy w tle (ang. Remove background noise). Po włączeniu tej opcji, szumy i zakłócenia będą automatycznie wykrywane i usuwane.

Należy tutaj zaznaczyć, że funkcja ta nie jest dostępna, gdy włączony jest Tryb muzyczny.


Jesteście ciekawi co potrafi Cisco Webex? Sprawdźcie nasze poprzednie artykuły, odwiedźcie stronę naszego sklepu, lub zapytajcie naszych ekspertów klikając w ten link, z chęcią udzielimy odpowiedzi na wasze pytania. Teraz możecie też przetestować za darmo Cisco Webex w swojej firmie nawet przez 60 dni. Wystarczy zgłosić się tutaj.


Udostępnij

Zobacz również